zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobíjecí stanice pro elektromobily ČEZ dodá EmotionCar

21.10.2011
Ekologická auta
Dobíjecí stanice pro elektromobily ČEZ dodá EmotionCar

Výběrové řízení společnosti ČEZ na dodávky dobíjecích stanic pro elektromobily vyhrála tuzemská firma EmotionCar. Informoval o tom dnes server Euro.cz. ČEZ chce do konce letošního roku postavit asi 50 dobíjecích stanic, do roku 2013 jich plánuje instalovat kolem 200.

EmotionCar dodá ČEZ zařízení pro běžné nabíjení vozidel i rychlonabíjení, které trvá několik desítek minut. Hlavními kritérii tendru byla cena a technické podmínky, jak umí zařízení komunikovat mezi zákazníkem a dodavatelem elektřiny.

ČEZ chce dobíjecí stanice postavit u obchodních center či například v areálech firem. Většina jich bude v Praze, některé ale také budou v západních a východních Čechách a na střední a jižní Moravě.

U centrální budovy společnosti ČEZ v Praze bude stát také jedna rychlonabíjecí stanice pro elektromobily, která elektrické vozidlo nabije proudem za zhruba 30 minut. Ostatní stanice nabijí elektromobil za šest až osm hodin.

V oblasti elektromobility se angažují také další energetické firmy. Společnost Pražská energetika (PRE) má v plánu do konce roku zprovoznit kolem 20 dobíjecích stanic. E.ON a RWE uzavřely v oblasti elektromobilů spolupráci s automobilkami Mercedes-Benz a Citroën.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí