zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Tomáš Chalupa se zúčastnil semináře o japonských čistých technologiích

27.10.2011
Energie
Ministr Tomáš Chalupa se zúčastnil semináře o japonských čistých technologiích

Ministr Tomáš Chalupa zahájil dvoudenní seminář s názvem "Japonské čisté technologie", který je věnován představení japonských environmentálně prospěšných technologií a jejich uplatnění v podmínkách České republiky. Zúčastnil se ho také J. E. Toshio Kunikata, velvyslanec Japonska v České republice.

Účastníci nejen z řad odborné veřejnosti mají možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací o praktických zkušenostech Japonska s inteligentními sítěmi ("smart grids"), akumulací elektrické energie, čistými uhelnými technologiemi, s využitím alternativních paliv pro teplárenství a v neposlední řadě i s elektromobily.

Česká republika má zájem o sdílení těchto zkušeností, stejně tak i o využití špičkových japonských technologií. Česká republika uzavřela prostřednictvím Ministerstva životního prostředí obchodní smlouvy, a to s vládní organizací NEDO (Organizace pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií - New Energy and Industrial Technology Development Organization) a s privátní japonskou firmou Mitsui & Co., Ltd.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí