zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vidíte nepořádek, znečištění vod apod. v Praze? Volejte zelenou linku!

06.10.2011
Obecné
Odpady
Ovzduší
Příroda
Voda
Urbánní ekologie
Vidíte nepořádek, znečištění vod apod. v Praze? Volejte zelenou linku!
Setkali jste se s různými nepořádky (skládkami, zanedbanou zelení, polámanými lavičkami, znečištěnou studánkou nebo uhynulým zvířetem ) a nevíte kam se obrátit? Takové a podobné nešvary je možné předat na bezplatnou Zelenou linku hl. m. Prahy             800 100 000      .
 
 
 

Primárním úkolem zelené linky je:

příjem podnětů od občanů a návštěvníků Prahy ohledně životního prostředí (různé nepořádky, skládky, neudržovaná zeleň, díry v komunikacích apod.) bez ohlednu na příslušného správce či vlastníka na území hl. m. Prahy a to telefonickou cestou prostřednictvím bezplatné tel. linky             800 100 000       či e-mailem na adresukaterina.zemanova@cityofprague.cz správná lokalizace podnětu a shromáždění dat popř. fotografického materiálu ve spolupráci s občanem správné určení příslušného správce a předání podnětu na kompetentní místo (TSK HMP, ÚMČ, Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČD a.s., SŽDC s.o., Povodí Vltavy s.p., PVK a.s., MHMP, MP HMP, ELTODO EG, a.s. aj.)

Tuto bezplatnou linku mají občané k dispozici již několik let, nicméně od března roku 2011 pod novým názvem Zelená linka hl. m. Prahy. Zelená linka je v provozu 24 hodin denně, v pracovní dobu je na pracovišti přítomna referentka informací, mimo pracovní dobu a v případě obsazení linky je k dispozici záznamník.

Podněty, přicházející na zelenou linku, mají dlouhodobě shodnou strukturu četností jednotlivých typů podnětů:

opakovaně převažují kumulované podněty s tématem životního prostředí (např. na dlouhodobě méně intenzivně ošetřovaném místě jsou často i nevyvážené koše i nesekaná zeleň i odpadky, popř. skládky) Takovýto podnět je velmi často předáván několika příslušným správcům. druhá nejobsáhlejší skupina podnětů jsou nevyvážené nebo nedostatečně často vyvážené koše nebo sběrné kontejnery a nepořádek kolem nich dále podněty na opravu a čištění chodníků a dalších místně obslužných komunikací, obvykle v kat. 4 velká část podnětů se snaží upozornit na dlouhodobě nebo i momentálně nevyhovující stav ošetření zeleně, nejen travnatých ploch, ale i keřových a stromových porostů nebo solitér další část podnětů je obecného charakteru ZDROJ: MČ Praha 12

Zelená linka
Setkali jste se s různými nepořádky (skládkami, zanedbanou zelení, polámanými lavičkami, znečištěnou studánkou nebo uhynulým zvířetem ) a nevíte kam se obrátit? Takové a podobné nešvary je možné předat na bezplatnou Zelenou linku hl. m. Prahy 800 100 000 .

Primárním úkolem zelené linky je:

  • příjem podnětů od občanů a návštěvníků Prahy ohledně životního prostředí (různé nepořádky, skládky, neudržovaná zeleň, díry v komunikacích apod.) bez ohlednu na příslušného správce či vlastníka na území hl. m. Prahy a to telefonickou cestou prostřednictvím bezplatné tel. linky 800 100 000 či e-mailem na adresukaterina.zemanova@cityofprague.cz
  • správná lokalizace podnětu a shromáždění dat popř. fotografického materiálu ve spolupráci s občanem
  • správné určení příslušného správce a předání podnětu na kompetentní místo (TSK HMP, ÚMČ, Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČD a.s., SŽDC s.o., Povodí Vltavy s.p., PVK a.s., MHMP, MP HMP, ELTODO EG, a.s. aj.)

Tuto bezplatnou linku mají občané k dispozici již několik let, nicméně od března roku 2011 pod novým názvem Zelená linka hl. m. Prahy. Zelená linka je v provozu 24 hodin denně, v pracovní dobu je na pracovišti přítomna referentka informací, mimo pracovní dobu a v případě obsazení linky je k dispozici záznamník.

Podněty, přicházející na zelenou linku, mají dlouhodobě shodnou strukturu četností jednotlivých typů podnětů:

  • opakovaně převažují kumulované podněty s tématem životního prostředí (např. na dlouhodobě méně intenzivně ošetřovaném místě jsou často i nevyvážené koše i nesekaná zeleň i odpadky, popř. skládky) Takovýto podnět je velmi často předáván několika příslušným správcům.
  • druhá nejobsáhlejší skupina podnětů jsou nevyvážené nebo nedostatečně často vyvážené koše nebo sběrné kontejnery a nepořádek kolem nich
  • dále podněty na opravu a čištění chodníků a dalších místně obslužných komunikací, obvykle v kat. 4
  • velká část podnětů se snaží upozornit na dlouhodobě nebo i momentálně nevyhovující stav ošetření zeleně, nejen travnatých ploch, ale i keřových a stromových porostů nebo solitér
  • další část podnětů je obecného charakteru ZDROJ: MČ Praha 12

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí