zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BMW a PSA Peugeot Citroën spolupracují na elektromobilech

02.11.2011
Ekologická auta
BMW a PSA Peugeot Citroën spolupracují na elektromobilech

Automobilky BMW a PSA Peugeot Citroën investují na základě vzájemné dohody společně více než 100 milionů eur do technologického centra pro vývoj hybridních vozů a elektromobilů. Obě automobilky vytvořily společný podnik BMW Peugeot Citroën Electrification, jehož výzkumné a vývojové centrum v Mnichově je již v provozu a výrobní středisko v Mulhouse se připravuje, přičemž výrobu by mělo zahájit v roce 2015.


Podnik BMW Peugeot Citroën Electrification by se měl stát podle záměru obou automobilek jedním z hlavních hráčů v odvětví elektrického pohonu automobilů a má sloužit jako příklad na cestě k mobilitě budoucnosti. Do konce roku 2011 má v novém výzkumném a vývojovém centru v Mnichově pracovat přibližně 400 zaměstnanců, většinou vysokoškolsky vzdělaných expertů na elektromobilitu a elektroniku. Tito odborníci se budou věnovat vývoji součástek pro hybridní vozy, které se budou následně vyrábět v továrně v Mulhouse (v plném chodu přibližně 250 zaměstnanců).


BMW Peugeot Citroën Electrification bude vyvíjet a vyrábět elektrické součásti nezbytné pro elektrické hnací ústrojí, tedy vysokonapěťové akumulátory, elektrické motory, generátory, výkonovou elektroniku, nabíjecí zařízení a software pro energetické řízení. Společný podnik současně vytvoří otevřenou technologickou platformu, s jejíž pomocí zapojí dodavatele do procesu vývoje a nákupu a bude díky ní prodávat zařízení pro hybridní systémy i jiným podnikům.


Automobilky BMW a PSA Peugeot Citroën tak navazují na svou stávající, již bezmála desetiletou spolupráci v oblasti hnací soustavy. Společně již oba partneři vyrobili více než 1,8 milionu čtyřválcových zážehových motorů pro různé modely značky MINI a pro vozy Peugeot a Citroën. V únoru 2010 se oba partneři zavázali v této spolupráci pokračovat a společně vyvinout novou generaci těchto agregátů. Tento společný podnik urychlí také standardizaci hybridních komponentů, což by mělo přinést výrazné úspory ve výrobě.

www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí