zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Motor Jikov Group bude jezdit s Passaty na CNG

04.11.2011
Ekologická auta
Motor Jikov Group bude jezdit s Passaty na CNG

Volkswagen předal českobudějovické společnosti Motor Jikov Group šest vozů Passat Variant TSI EcoFuel s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Slavnostní předání manažerských vozů poháněných motorem 1.4 TSI EcoFuel proběhlo 17. října v Českých Budějovicích.

"Těší nás, že se společnost Motor Jikov Group rozhodla pro vozy Passat Variant TSI EcoFuel na zemní plyn. Volkswagen patří mezi průkopníky pohonu na CNG a se svou nejnovější generací motorů TSI EcoFuel dokonale využívá všech předností tohoto velmi perspektivního ekologického paliva, které se vyplatí i po stránce ekonomické," uvedla Martina Kudláková, fleet manažerka divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group.

"V rámci naší skupiny se dlouhodobě snažíme o snižování emisí CO2 a maximální možnou ochranu životního prostředí. Postupně proto obnovujeme náš vozový park vozidly na CNG, přičemž Passat Variant TSI EcoFuel nás přesvědčil po všech stránkách. S těmito novými vozy bude 40 % naší flotily jezdit na CNG," řekl Miroslav Dvořák, generální ředitel společnosti Motor Jikov Group a.s., která má k CNG velmi blízko. Její dceřiná společnost Motor Jikov Strojírenská a.s. totiž od loňského roku vyrábí v Soběslavi malé plnicí stanice CNG pro domácnosti, živnostníky a malé firmy. S touto stanicí lze výhody provozu na CNG využívat i v oblastech, kde dosud žádná veřejná plnicí stanice CNG není.

www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí