zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Tomáš Chalupa jednal v Londýně s britskou ministryní Caroline Spelman a s ministrem Chrisem Huhnem

01.11.2011
Politika
Ministr Tomáš Chalupa jednal v Londýně s britskou ministryní Caroline Spelman a s ministrem Chrisem Huhnem

Ministr Tomáš Chalupa se při své cestě do Velké Británie setkal s Caroline Spelman, ministryní pro životní prostředí a také s Chrisem Huhnem, ministrem pro energetiku a změnu klimatu.

S ministrem Chrisem Huhnem jednal ministr Tomáš Chalupa o přípravě na nadcházející mezinárodní konferenci OSN o změně klimatu, která se uskuteční na konci tohoto roku v jihoafrickém Durbanu. Dalším tématem jednání byla energetika v obou zemích. Ministři se shodli na důležitosti úspor energií a spolupráce v této oblasti, která se bude týkat hlavně výměny zkušeností.

S ministryní Caroline Spelman ministr Tomáš Chalupa diskutoval současné problémy v oblasti životního prostředí (ochrana ovzduší, biodiverzita, odpady, ochrana půdy, atd.) jak na národní, tak i na evropské úrovni. Oba se také vyjádřili k obecnějším evropským tématům, zejména k víceletému finančnímu rámci EU pro období 2014 - 2020 a opatřením v oblasti životního prostředí a environmentálním aspektům reformy Společné zemědělské politiky.

Ministr Tomáš Chalupa v rámci své návštěvy Velké Británie zavítal také do společnosti BRE (Building Research Establishment Group), kde se seznámil s britskými zkušenostmi s praktickými řešeními environmentálních úspor zejména ve stavebnictví.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí