zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dýně - univerzální plodina

13.11.2011
Zdraví
Dýně - univerzální plodina

Tykev, dýně nebo turek, jak se této rostlině také někdy říká, pochází z teplých oblastí Jižní Ameriky. U nás se pěstuje už dlouho. Nemá nijak výraznou chuť, ale pokud se dobře zpracuje, je zajímavým a zdravým obohacením domácí kuchyně. Plody také udivují vzezřením - mohou být vskutku obrovské

Tykev, dýně nebo turek, jak se této rostlině také někdy říká, pochází z teplých oblastí Jižní Ameriky. U nás se pěstuje už dlouho. Nemá nijak výraznou chuť, ale pokud se dobře zpracuje, je zajímavým a zdravým obohacením domácí kuchyně. Plody také udivují vzezřením - mohou být vskutku obrovské.

Jak a kdy sklízet dýně?

Když dýním ponecháte alespoň 5 cm dlouhé stopky, vydrží déle. Pozor, aby se stopka při manipulaci neodlomila, vzniklé místo by bylo vstupní brankou pro mikroorganismy, jež podnítí rozklad.

Dýně se sklízejí již začátkem podzimu, protože i první lehké přízemní mrazíky by je mohly poškodit. Měly by však být dobře vyzrálé.

  • Slupka zralých plodů je velmi tvrdá, matná (oproti nezralým lesklým plodům).
  • Na stonku se tvoří malé suché praskliny a postupně zasychá.

Sklizené plody je vhodné několik dní dosušovat.

  • Pokud je teplé, slunné počasí, můžete je přes den nechat venku, na chráněném místě.
  • Jinak je nejlepší umístění poblíž kamen, kde se teplota pohybuje až kolem 30°. (Případně alespoň půl dne opatrně dosušovat v troubě).

Správně uskladněná dýně vydrží měsíce

Dýně se uskladňují tak, aby se vzájemně nedotýkaly, například zavěšené v síťkách nebo uložené na policích na slámě. Místnost by měla být vzdušná, s teplotou nejlépe mezi 10 až 18 °C. Ideální vzdušná vlhkost se pohybuje mezi 50-75%. Na takovém místě mohou dýně vydržet čerstvé a dobré až 4 měsíce.

Recepty na jídla z dýní najdete na:http://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/sklizen-dyni-dozravani-uskladneni-zavarovani/

ZDROJ: www.ireceptar.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí