zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Efektivnější tepelná čerpadla TC MACH

10.11.2011
Vytápění, zateplení
Efektivnější tepelná čerpadla TC MACH

Mít ve svém rodinném domku tepelné čerpadlo je pro Vás finančně velmi výhodné. Už jen z hlediska toho, že jeho provozní náklady jsou menší než u jiných druhů vytápění. Jeho ovládání je naprosto bezobslužné a automatické, takže jeho oblíbenost čím dál tím více roste. Princip tepelného čerpadla je chytré využívání termodynamických jevů. Díky tomu, že se dá využít přebytečné teplo z okolí vašeho domu, je tento způsob vytápění výhodný, co se týče nákladů na vytápění.

Pořídíte-li si tepelná čerpadla Mach, je tu mnoho výhod, které spolu s kvalitním čerpadlem získáte. Mezi výhody patří i nonstop spojení s dispečinkem, možnost ovládání čerpadla pohodlně přes internet a třeba také to, že všechny vnější části jsou nerezové. Nezapomeňme také na to, že se tyto tepelná čerpadla dají bez problému připojit i na solární systém, užitkovou vodu, ale i vodu pro bazény.

Tepelná čerpadla se samozřejmě vyrábí ve více typech, takže máte možnost si vybrat z poměrně široké škály. V dnešní době se často používají čerpadla v typech vzduch/voda, země/voda a voda/voda. Popř. i vzduch/vzduch apod. Přičemž první část názvu nám říká, odkud se teplo bere a druhá část informuje o tom, kam se teplo předává.

Uvažujete-li o koupi tepelného čerpadla, jistě se ptáte, jaké máte jiné možnosti a jestli jsou výhodnější. Kromě peněz určitě mnoho lidí také zajímá i to, jaký má vztah ten určitý způsob vytápění k přírodě. Podívejme se tedy na Vaše možnosti. Kromě tepelného čerpadla můžete k vytápění používat např. různé kotle (od plynových, přes elektrické až k obilným apod.). Je možné vytápět Váš dům i solárním systémem.

Každý způsob má jak své výhody, tak i nevýhody, které je třeba individuálně zvážit. Kotel je často při pořizování levnější, ale není od věci přemýšlet i dopředu, jestli se Vám vyplatí kotel na různé topicí hmoty používat. Protože zařídíte-li si tepelné čerpadlo, dostanete možnost čerpat elektrickou energii levněji (i 22 hodin denně). Což se netýká jen čerpadla, ale stejně tak i všech ostatních elektrických spotřebičů. Což je samozřejmě výhodné pro Vaší peněženku. Ale v případě tepelného čerpadla ušetříte i přírodu.

Chcete-li ještě více ušetřit než s běžnými typy čerpadel, pořiďte si zařízení MACH VHM, které se používá u čerpadel typu vzduch/voda. Protože u tohoto zařízení probíhá odtávání venkovního výparníku zbytkovým teplem z chladícího okruhu bez toho, aby došlo k výpadku topného výkonu. Veškeré optimalizace jsou prováděny na dálku, stejně jako správa celého zařízení. Všechny programy i všechna tepelná čerpadla jsou úsporné pro Váš rodinný rozpočet, ale stejně tak ho ocení i okolí i příroda.

Více výhod a odpovědi na mnoho otázek najdete na stránkách společnosti. Navštivte stránky www.tepelna-cerpadla-mach.cz .

ZDROJ:http://www.mcmum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí