zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

14.11.2011
Obecné
Krátce - různé

PRAZDROJ JAKO ODPOVĚDNÁ FIRMA ROKU
Ocenění Top odpovědná velká firma 2011, které hodnotí společensky odpovědný přístup k podnikání, získal Plzeňský Prazdroj. Firma cenu získala za ekologické inovace, přínos místní ekonomice a za dlouhodobě odpovědný přístup k podnikání.

Zhruba 500 lidí protestovalo v Litoměřicích proti spalování ropných kalů z Ostravska, které mají být příštích šest let likvidovány v nedaleké cementárně Lafarge. Tato zakázka na likvidaci staré ekologické zátěže z prostoru chemičky Ostramo vyjde stát na 2,6 miliardy korun. Více než samotná likvidace kalů vadí lidem údajně nekorektní přístup úřadů. Proti spalování ekologických zátěží protestovali i lidé v Teplicích.

V Praze dnes začíná dvoudenní mezinárodní vědecká konference o nejnovějších poznatcích v oblasti ekologického zemědělství pro region střední a východní Evropy. V Bruselu budou ministři zemědělství jednat o přímých platbách v rámci plánovaných změn společné zemědělské politiky.

Vzácný nosorožec dvourohý, zvaný též černý, byl podle odborníků ve volné přírodě západní Afriky vyhuben. Podobný osud hrozí i nosorožci tuponosému, zvanému bílý, který je druhým největším suchozemským zvířetem hned po slonu. Vyplývá to z letošního Červeného seznamu ohrožených druhů, který sestavuje Mezinárodní svaz pro ochranu přírody. Podle něj hrozí vyhynutí čtvrtině savců.

Coca-Cola se zavázala, že na vlastní náklady zrecykluje všechny plastové lahve spotřebované na nadcházejících olympijských a paralympijských hrách v Londýně 2012. V rámci svého CSR programu se společnost stala partnerem londýnské odpadní firmy, která zajistí recyklaci PET lahví z olympijské vesnice, z nichž potom vyrobí 80 milionů nových lahví. Vedle recyklování se Coca-Cola v příštím roce zaměří také na problematiku klimatických změn a zdraví občanů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí