zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový sběrný dvůr odpadu v Prostějově zlepšil životní prostředí ve městě

25.11.2011
Odpady
Urbánní ekologie
Nový sběrný dvůr odpadu v Prostějově zlepšil životní prostředí ve městě

Prostějov se už nemusí potýkat s komplikacemi při sběru odpadu. Problémy města vyřešil nový sběrný dvůr, na který přispěl Operační program Životní prostředí dotací ve výši 11 324 301 korun.

"V minulosti byl v Prostějově pouze jeden sběrný dvůr v ulici U svaté Anny, který ale kapacitně nezvládal přijímat a zpracovávat odpad od obyvatel téměř padesátitisícového města. Díky novému sběrnému dvoru je teď možné přispět k omezení černých skládek a "domácího" spalování odpadů. Taky je zároveň efektivněji dodržován princip separace jednotlivých složek odpadu," říká ministr Tomáš Chalupa.

Nový sběrný dvůr slouží pro spádovou oblast města s 35 tisíci obyvateli Prostějova. Jeho kapacita je projektována na 4 491,3 tun odpadu ročně, ze kterých je 1 983,4 t dál využito. Ve městě je tak zajištěn funkční systém sběru komunálního odpadu daný také lokalizací obou sběrných dvorů. Realizací projektu se tak podařilo zlepšit životní prostředí a ochranu zdraví obyvatel.

V rámci výjezdu do Olomouckého kraje se ministr Tomáš Chalupa setkal i se starosty, primátory a zástupcem hejtmana. Debatovali o programu Zelená úsporám i o dalších otázkách týkajících se životního prostředí.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí