zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference 20 let ekoporadenství v České republice, Poradenství pro udržitelnost - výzvy, trendy, témata

24.11.2011
Environmentální poradenství
Konference  20 let ekoporadenství v České republice, Poradenství pro udržitelnost - výzvy, trendy, témata

Ve čtvrtek 24. listopadu se v Brně koná konference 20 let ekoporadenství v České republice, Poradenství pro udržitelnost - výzvy, trendy, témata, jejímž cílem je vzájemně sdílet ekoporadenské zkušenosti, poučit se z minulosti a zamyslet se nad budoucností ekoporadenství v České republice. Jedná se také o možnost dozvědět se poznatky ze zahraničí a zasadit poradenství do evropského kontextu. Konference je určena začínajícím i pokročilým poradkyním a poradcům a všem zájemkyním a zájemcům o ekoporadenství z veřejné, akademické i soukromé sféry a z nevládních organizací.

Před dvaceti lety byla v tehdejším Československu otevřena první ekologická poradna Veronica. Od té doby urazilo ekologické poradenství dlouhou cestu a rozšířilo se do celé republiky. Ekologické poradny sdružené v Síti ekologických poraden dnes působí na více než dvaceti místech v celé ČR. Dvacet let, nové výzvy ale i akutní a aktuální finanční ohrožení celého sektoru je příležitostí nejen nad balancováním, ale především nad jeho budoucností.

Konferenci pořádá Ekologický institut Veronica, jehož poradna je první ekologickou poradnou u nás, ve spolupráci se Sítí ekologických poraden, kde je Veronica zakládajícím členem. Záštitu nad akcí převzal Mgr. Ivo Polák, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje. Konference se koná s finanční podporou Ministerstva životního prostředí a Jihomoravského kraje.

Konference se koná v Administrativním a školícím centru Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Cejl 73, Brno, od 9:30 do 20 hodin.

Pro zástupce médií bude zajímavý zejména blok "Kaleidoskop úspěchů poradenství" mezi cca 12 a13.30. Po jeho skončení budou organizátoři médiím k dispozici.

Kontakty
Petr Ledvina, vedoucí ekologické poradny, Ekologický institut Veronica, témata: zelené úřadování, domácí ekologie, webové aplikace
tel.: 776 057 637, email: petr.ledvina@veronica.cz

Yvonna Gaillyová, ředitelka a expertka, Ekologický institut Veronica, předsedkyně Sítě ekologických poraden ČR
(pasivní domy, ekologické stavění, úspory energie a ochrana klimatu)
e-mail: yvonna.gailly@veronica.cz, tel.: 777 323 792

Mariana Zbořilová, ekologická poradkyně, Ekologický institut Veronica. Organizační zajištění konference.
e-mail: mariana.zborilova@veronica.cz, tel.: 777 323 762

O Ekologickém institutu Veronica: www.veronica.cz
O Síti ekologických poraden: www.ekoporadna.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí