zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město Vídeň instaluje kolo-boxy

26.11.2011
Doprava
Urbánní ekologie
Město Vídeň instaluje kolo-boxy

Město Vídeň představilo pilotní projekt výstavby uzamykatelných boxů na jízdní kola (kolo-boxů) u obecních domů. První boxy již byly instalovány a jejich počet se podle ujištění magistrátu bude dál rychle zvyšovat. Jízdní kolo coby ekologický a zdraví prospěšný dopravní prostředek si obyvatelé Vídně velmi oblíbili, takže cyklisté v ulicích rakouské metropole už představují zcela všední obrázek.

Rozmach cyklistické dopravy je však také podmíněn možností pohodlně si své jízdní kolo uložit. Město proto plánuje síť kolo-boxů nadále rozšiřovat, přičemž postupně by jimi měly být vybaveny všechny domy v jeho vlastnictví.

Ve Vídni pro instalaci uzamykatelných boxů ovšem existuje ještě jeden pádný důvod, totiž poměrně vysoká míra krádeží jizdních kol. Ve Vídni totiž bývá odcizeno až každé třetí kolo.

Kolo-boxy jsou pevně ukotveny do země a opatřeny speciálním válcovým zámkem. Střecha a boční stěny boxu jsou zhotoveny z pevného ocelového plechu. Pronájem bezpečného ocelového boxu chránícího kolo před nepřízní počasí, vandalismem i krádeží vyjde měsíčně na 6,05 eur (zhruba 147 Kč).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí