zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GEOSAN GROUP se brání neoprávněné exekuci

28.11.2011
Sanace, staré zátěže
GEOSAN GROUP se brání neoprávněné exekuci

Společnost GEOSAN GROUP se brání exekuci, která byla na její majetek neoprávněně nařízena Okresním soudem v Kolíně na návrh společnosti BALTOM v souvislosti s rozhodčím nálezem, vydaným na základě žaloby společnosti BALTOM Rozhodčím soudem při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Okresní soud v Kolíně nařídil exekuci na majetek GEOSAN GROUP kvůli pohledávce ve výši 74.557.641,29 Kč přesto, že GEOSAN GROUP v exekučním řízení vznesl námitku věcné nepříslušnosti soudu z důvodu současně probíhajícího insolvenčního řízení na majetek společnosti BALTOM. Ze zákona přitom jednoznačně plyne, že soud byl povinen věc k posouzení námitky předložit Vrchnímu soudu v Praze.

"Podnikáme veškeré právní kroky směřující k tomu, aby exekuce byla co nejdříve zrušena a aby škody způsobené naší společnosti byly minimální," uvedl člen představenstva a výrobní ředitel GEOSAN GROUP Jiří Šalda. "Částku přiznanou společnosti BALTOM v rozhodčím řízení odmítáme uhradit zejména proto, že rozhodčí nález již byl pro závažná procesní pochybení napaden žalobou u Městského soudu v Praze, který by měl rozhodčí nález zrušit," vysvětluje Jiří Šalda. "Na společnost BALTOM přitom probíhá u Krajského soudu v Ústí nad Labem insolvenční řízení, a proto by jakákoli platba této společnosti měla nevratné důsledky. Společnost GEOSAN GROUP přitom vůči společnosti BALTOM v insolvenčním řízení uplatňuje nárok na náhradu škody ve výši 221.394.588,30 Kč," dodává člen představenstva a výrobní ředitel GEOSAN GROUP Jiří Šalda.

Nařízení exekuce nemá vliv na běžné podnikání společnosti GEOSAN GROUP, neboť z exekučního řádu výslovně vyplývá, že omezení dispozice s majetkem se netýká běžné provozní a obchodní činnosti společnosti. Exekucí proto nejsou ohroženy ani pokračování sanačních prací na lagunách Ostramo, ani probíhající přeprava paliva vyrobeného z jejich obsahu do skládkového komplexu společnosti CELIO v Litvínově a do cementárny společnosti Lafarge Cement v Čížkovicích.

GEOSAN GROUP je vedoucím účastníkem sdružení ČISTÁ OSTRAVA, které pro státní podnik DIAMO realizuje veřejnou zakázku Nápravná opatření - laguny Ostramo. Dalšími členy sdružení jsou společnosti AQUATEST a. s. a OHL ŽS, a. s.

Kontakt:
Vlasta Končelová - PR manager GEOSAN GROUP a. s.
tel.: +420 246 006 111
e-mail: vlasta.koncelova@ggcz.eu
www.geosan-group.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí