zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hitem jsou vozy šetrné k životnímu prostředí

03.12.2011
Ekologická auta
Hitem jsou vozy šetrné k životnímu prostředí

V centru pozornosti tokijského autosalonu, jehož brány se ve středu otevřely novinářům, stojí podle agentury AP automobily šetrné k životnímu prostředí, jako jsou hybridní vozy a elektromobily.

Japonské automobilky se pomocí úsporných technologií snaží oživit poptávku na stagnujícím domácím trhu.

Společnost Honda, která na výstavu přivedla i svého humanoidního robota Asima, například představila malý elektromobil Micro Commuter. Konkurent Nissan zase předvedl novou verzi elektromobilu s názvem Pivo 3, která dokáže sama řídit a najít místo k parkování. Veřejnost bude moci výstavu navštívit od soboty.

Japonské automobilky prochází obtížným obdobím kvůli slabé domácí poptávce, silné domácí měně, problémům Toyoty se svoláváním automobilů k opravě a rozsáhlým výpadkům ve výrobě po březnovém zemětřesení v Japonsku. Díky ekologickým technologiím si ale nadále udržují přízeň zákazníků, napsala agentura AP.

"Technologie jsou jedinou věcí, které se Japonsko musí držet. Autosalon se proto snaží zdůraznit tuto silnou stránku," uvedl odborník na japonský automobilový průmysl Koičiro Imoto. "Prodávat tuto technologickou nadřazenost je pro Japonsko jedinou zbývající cestou," dodal.

Tokijský autosalon se koná pouze jednou za dva roky. Zájem amerických a evropských automobilek o tuto výstavu navíc v posledních letech klesá, protože výrobci se čím dál více soustředí na Čínu a další trhy se silným růstovým potenciálem.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí