zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Photon Energy zprovoznil v Itálii novou solární elektrárnu

12.12.2011
Solární energie
Photon Energy zprovoznil v Itálii novou solární elektrárnu

Tuzemská fotovoltaická společnost Photon Energy rozšiřuje svou působnost na zahraničním trhu. Nedávno dokončila a připojila do sítě novou střešní solární elektrárnu v Itálii o výkonu 261 kilowattů, informovala firma. Photon Energy tak rozšířila celkovou kapacitu svých elektráren na 25 megawattů.

Elektrárna v severoitalské provincii Lecco má ročně vyrobit kolem 315.000 kilowatthodin elektřiny, čímž firma utrží přes 116.000 eur (asi tři miliony korun). Zdroj stihl Photon Energy připojit do konce listopadu, a díky tomu inkasuje za vyrobenou elektřinu o něco výhodnější výkupní cenu.

Photon Energy má ve svém portfoliu v Itálii celkem čtyři fotovoltaické elektrárny o celkovém výkonu 2,7 MW. Další projekty má firma v Německu a Austrálii. Několik elektráren provozuje také v Česku.

Díky výhodné podpoře solárních elektráren v ČR loni Photon Energy vzrostly tržby pětinásobně na 2,49 miliardy korun, čistý zisk stoupl sedminásobně na 436 milionů korun. Kvůli zpřísnění podmínek pro provozování solárních elektráren v Česku se nyní firma orientuje na zahraniční trh.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Dům techniky Pardubice, spol. s r.o.
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Pardubice, Dům techniky
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí