zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspěšná publikace o českém ekoporadenství je opět k dispozici všem zájemcům

22.12.2011
Environmentální poradenství
Úspěšná publikace o českém ekoporadenství je opět k dispozici všem zájemcům

Obracejí se občasné, obce či jiní klienti s dotazy týkajícími se životního prostředí i na váš či vaši organizaci?

Zamýšlíte svou pomoc klientům vylepšovat a systematizovat? Nebo prostě jen hledáte informace, které souhrnně pojednávají o ekoporadenství, o kterém jste již slyšeli, ale neumíte ho zařadit? Na tyto otázky a bezpočet dalších odpovídá nová publikace EKOporadenství, kterou dnes vydává Síť ekologických poraden.

Publikace vychází ve druhém, aktualizovaném vydání, obohacená o nové kapitoly. Cílem publikace je poskytnout manuál, jakýsi rámec, pro zahájení pravidelné a komplexní poradenské činnosti. Naleznete zde kapitoly věnující se charakteristice ekoporadenství, popisu práce ekoporadce, standardům kvality. Kapitola Ekoporadentví v praxi poskytuje ucelený pohled na systémové poradenství, nástroje a produkty či seznamuje s návody, jak evidovat poskytnuté služby a komunikovat s klientem. Nově naleznete v publikaci i úplné znění Certifikačních pravidel pro ekoporadny, které byly schváleno Radou pro environmentální poradenství, pracující při Ministerstvu životního prostředí.

Brožovanou publikaci je možné obdržet zdarma prostřednictvím poštovní rozesílky. Je nutné pouze zaslat své kontakty vydavateli tj. Sítí ekologických poraden. "Automaticky plánujeme publikaci distribuovat všem členským ekoporadnám a relevantním úřadům. Pro ty, kteří dávají přednost elektronické verzi, bude publikace k dispozici volně ke stažení na stránkách www.ekoporadna.cz/projekty/ekoporadenstvi," dodala Kamila Kameníková.

Kontakty pro objednání publikace:

STEP - www.ekoporadna.cz
Ing. Kamila Kameníková, tel.: 558 436 243, kamila.kamenikova@ekoporadna.cz

Publikace vychází v rámci projektu "EKOporadentví - jednotné metody, rozmanité příklady". Projekt je realizován s podporou Ministerstva životního prostředí. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí