zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo zemědělství podporuje novou učební pomůckou zájem žáků o zdravou výživu

03.01.2012
Zemědělství
Ekologické vzdělání a výchova
Zdraví
Ministerstvo zemědělství podporuje novou učební pomůckou zájem žáků o zdravou výživu

Především pedagogům a žákům druhého stupně základních škol je určen nový výukový program nazvaný Výživa ve výchově ke zdraví, na jehož vzniku se podílelo i Ministerstvo zemědělství. Uživatelé webové stránky www.viscojis.cz, jejímž hlavním posláním je informační podpora tohoto programu, na ní mohou najít novou učební pomůcku - pracovní sešity k jednotlivým kapitolám projektu.

Cílem programu je nabídnout učitelům i jejich žákům kvalitní podpůrný vzdělávací produkt, který vychází z ověřených informačních zdrojů a má ambice zatraktivnit výuku. Pedagogové mohou děti seznámit buď s celým programem, nebo s jednotlivými tématy, kterých je šest. Jsou to Živiny a voda, Výživová doporučení, Výživa a nemoci, Nákazy z potravy a jejich prevence, Otravy z jídla a Potraviny a bezpečnost.

"Sešity vznikly, aby žáci dostali pomůcku, díky které mohou zajímavým způsobem zjistit, co si z probrané látky zapamatovali. Tím, že jsou sešity interaktivní, nabízejí zábavnější, ne stereotypní formu procvičení jednotlivých témat, a nakonec i lepší motivaci k učení," řekl ministr zemědělství Petr Bendl s tím, že žák není jen pasivním posluchačem, ale má možnost spoluvytvářet výuku a aktivně se jí zúčastnit.

Pracovní sešity obsahují i řadu takových úkolů, kdy student musí sám navrhnout řešení, které je podle něj nejvhodnější. Šest pracovních sešitů je na webu www.viscojis.cz uloženo jako aktivní odkaz v hlavním článku titulní stránky webu.

Program Výživa ve výchově ke zdraví vznikl ve spolupráci Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, 3. lékařské fakulty UK, Ministerstva zdravotnictví, Ústavu zemědělské ekonomiky a informací a Společností pro výživu.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí