zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spolupráce s ekologickou aliancí

22.01.2012
Obecné
Spolupráce s ekologickou aliancí

Skupina VELUX se stala strategickým partnerem celosvětové aliance Green Growth Leaders, která se zaměřuje na trvale udržitelný rozvoj v nejrůznějších oblastech života a na přechod na udržitelnou ekonomiku. V polovině října se v Kodani na toto téma uskutečnila konference s názvem Take Lead, jejíž závěry poukazují na nutnost dosažení rovnováhy mezi spotřebou energie a obyvatelností staveb. Společnost VELUX uspořádala v rámci této konference seminář Sustainable Living in Buildings s důrazem na udržitelné stavění. Účastníci semináře posuzovali: obyvatelnost, poměr ceny a přínosu a inovace udržitelných staveb. Hlavním poznatkem získaným při tomto semináři je nutnost dosažení vhodné rovnováhy při snižování spotřeby energie, aniž by došlo ke zhoršení komfortu bydlení trvale udržitelných staveb.

Aliance Green Growth Leaders je celosvětové sdružení měst, regionů, zemí a společností, které sdílejí společnou vizi budování prosperujících ekonomik a komunit šetrných k životnímu prostředí, a tedy dosažení lepší kvality života lidí na celém světě. Jednou ze strategií skupiny VELUX je podpora trvale udržitelného bydlení s důrazem na komfortní a zdravé vnitřní klima.

Partnerství společnosti VELUX s aliancí Green Growth Leaders je přirozeným pokračováním spolupráce skupiny VELUX s ekologickými iniciativami, jako jsou Nordic Climate Solutions a World Climate Solution či sponzorství klimatické konference COP 15 v Kodani v roce 2009. Výsledky z konference, a tedy i semináře Sustainable Living in Buldings, byly shrnuty do prohlášení určeného orgánům EU, OECD či dánské vládě, jehož součástí je vize trvale udržitelného bydlení a konkrétní řešení pro zajištění zeleného růstu.

Podrobnější informace o alianci Green Growth Leaders jsou na stránkách www.greengrowthleaders.org.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí