zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota představí v Ženevě Yaris Hybrid

13.01.2012
Ekologická auta
Toyota představí v Ženevě Yaris Hybrid

Hybridní technologie si razí cestu do stále menších automobilů. Důkazem se stane na nadcházejícím autosalonu v Ženevě Toyota Yaris Hybrid, která bude představena ve světové premiéře.

Uvedení nového Yarisu Hybrid znamená další krok v rámci strategie japonské automobilky používat plně hybridní pohon u všech důležitých modelů prodávaných na evropských trzích.
Yaris je nejprodávanějším modelem značky Toyota a po uvedení modelu Auris Hybrid v roce 2010 je Yaris Hybrid druhým prodejně významným modelem Toyoty používajícím technologii plně hybridního pohonu.

Hybridní soustava Yarisu Hybrid je o 20 procent lehčí než v případě modelu Auris Hybrid, protože spojuje nový zážehový motor 1,5 l s lehčím a kompaktnějším elektromotorem, převodovým ústrojím CVT, invertorem a modulem s akumulátory.

Díky zmenšení všech součástí pohonu HSD a zabudování palivové nádrže i akumulátorů pod zadní sedadla dokáže Yaris Hybrid nabídnout shodný prostor pro cestující a zavazadla jako verze s konvenčním pohonem.

Zážehový motor modelu Yaris Hybrid disponuje výkonem 74 kW, takže nabídne sám o sobě vynikající poměr mezi výkonem a emisemi CO2, ovšem s možností využívat také jízdní režim s nulovou spotřebou paliva a nulovými emisemi NOx, CO2 a pevných částic.

Všechny vozy budou standardně vybaveny klimatizací a automatickou převodovkou, cena zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí