zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tip, zelené úřadování a video

18.01.2012
Environmentální poradenství
Firemní ekologie
Tip, zelené úřadování a video

V prvních dnech nového roku 2012 zveřejnila Síť ekologických poraden na svých webových stránkách nový videospot upozorňující na další příklad dobré praxe v kancelářích. Toto krátkostopé video navazuje na již dříve vydané videospoty, které byly přijaty s velmi pozitivním ohlasem. "Videospoty používáme velmi často při školeních úředníků státní správy. Pro účastníky jsou příjemným osvěžením, přednáška je díky nim hodnocena velmi kladně," komentuje vydání videospotu Šárka Kšiňanová ze Sítě ekologických poraden.

Videospot je dostupný zde: http://www.ekoporadna.cz/video/#5.

Nový videospot skvěle zapadá mezi již dříve zveřejněné spoty zabývající se tématikou udržitelné spotřeby ve veřejném sektoru. Obecní a městské úřady, školy, penziony pro seniory, kulturní zařízení, knihovny apod. hrají v tomto ohledu velmi významnou roli, protože to jsou instituce, které hospodaří s veřejnými finančními prostředky. A ty nejsou zanedbatelné. Uvádí se, že v České republice představují asi až 20% HDP.

Již dnes se dá říct, že přibývají instituce, které chtějí svou kupní sílu využít pro odpovědnější spotřebu, které se zajímají o to, jaké prostředí poskytují svým zaměstnancům, návštěvníkům a klientům, které si zjišťují u zboží a služeb, za jakých podmínek jsou vyráběny či provozovány a jaký mají dopad na životní prostředí a sociální oblast.

Tyto vysoce motivované úřady již zavedly tzv. zelené úřadování a jsou příkladem ostatním.

Pracovníci Sítě ekologických poraden a jejich členských organizací (více viz www.ekoporadna.cz) pomáhají těm, které myšlenka "zeleného úřadování" zaujala i formou konzultací, seminářů, publikací. Připravili pro ně internetovou stránku www.zeleneuradovani.cz.

Kontakt:
Ing. Šárka Kšiňanová
Síť ekologických poraden
Riegrova 857, Frýdek-Místek
Tel: 558 436 243
sarka.ksinanova@ekoporadna.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí