zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na 12th International Nutritional and Diagnostics Conference 2012

29.01.2012
Zdraví
Pozvánka na 12th International Nutritional and Diagnostics Conference 2012

Posláním mezinárodní konference o výživě a klinické diagnostice INDC2012 je zvýšení chápání využití každodenní stravy k udržení dlouhodobého zdraví, výkonnosti, fyzické a psychické zdatnosti člověka.

K dosažení tohoto cíle potřebujeme co nejvíce vědět o bioaktivních látkách v potravinách, které jíme. Jak jsou absorbovány a jak jsou metabolizovány v lidském těle s ohledem na jedinečnost každého člověka. Obecná nutriční doporučení mají totiž velmi omezenou platnost. K tomu, abychom věděli, co jíme, potřebujeme spolehlivé a citlivé analytické metody. Stejné přístroje pak potřebujeme pro sledování metabolitů a nutričních biomarkerů v lidském těle. O komplexnosti vlivu výživy na lidské zdraví svědčí i nutnost domýšlení vlivu zemědělské produkce a potravinářských technologií na nutriční hodnotu potravin. Nepijeme stejné pivo a nejíme stejný chléb, který jedli naši předkové před sto lety. Důležitým faktorem je také zásadní změna našeho životního stylu, který je dán sezením u počítače, v autě a letadle.

Co jíst, co dělat, abychom byli schopni metabolizovat látky přirozeně se tvořící v našem těle jako reakce na stres, je obrovskou výzvou. Výše uvedené myšlenky budou podrobně rozvedeny v přednáškových blocích s názvy: Výživa a zdraví, Doplňky stravy, Polyfenoly a přírodní antioxidanty, Pít či nepít, Jsme to, co jíme, Probiotika a prebiotika, Potravinová intolerance, Nanotechnologie ve výživě a klinické diagnostice atd.

12. Mezinárodní konference o výživě a diagnostice (INDC2012) se bude konat v Karolinu v Praze ve dnech 27. - 30. srpna 2012. www.indc.cz

Těšíme se na setkání s Vámi na INDC2012.


Se srdečným pozdravem,

doc. Ing. Aleš Horna, CSc.
prezident konference

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí