zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mňáďa a Žďorp recyklují sami sebe

29.01.2012
Recyklace
Mňáďa a Žďorp recyklují sami sebe

Již legendární severomoravská kapela Mňága a Žďorp oslavuje 25. výročí svého vzniku velice neotřelou formou. Díky spolupráci s neziskovou autorizovanou společností EKO-KOM vznikl nápad recyklovaného alba starých písní v nových úpravách. EKO-KOM se více jak patnáct let zabývá tříděním a recyklací obalových materiálů v Česku. A když je účelné recyklovat papír, sklo, PET láhve nebo krabice od džusů, proč ne písničky.

Proto skupina Mňága a Žďorp a její zpěvák a autor většiny písní Petr Fiala oslovila své kamarády a kolegy z hudebního světa (Wohnout, Skyline, Tomáš Klus, Tři sestry, The Fakes, Kryštof a dalších 25 interpretů), aby po svém předělali její největší hitovky . A to ve zcela neotřelých podobách. Většina notoricky známých skladeb získala naprosto originální a nečekanou podobu. Například největší hit skupiny Hodinový hotel získal v rukou rapové skupiny WWW aranžmá, které jej posunulo do zcela nové roviny. To můžete posoudit sami na webu www.samosebou.cz . Zde naleznete i originální videoklip k této předělávce.

Další remaky si můžete již od pondělí 23. ledna poslechnout na hudebním serveru www.t-music.cz, kde bude každé následující pondělí přibývat další písnička v nečekaném hávu. A to až do pondělí 1. dubna. V tento den se celé recyklované album objeví na pultech.

Kontakt: Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM, a.s.,
novakova@ekokom.cz, tel.: 602 186 205, www.ekokom.cz, www.jaktridit.cz, www.samosebou.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Jihlava
22
11. 2017
22.11.2017 - Seminář, školení
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí