zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Indie: Z recyklovaných duší pneumatik kol vznikají elegantní koberce

07.02.2012
Recyklace
Indie: Z recyklovaných duší pneumatik kol vznikají elegantní koberce

Společnost Komfort uvedla na český trh unikátní koberec vyrobený z duší jízdních kol. Koberec je vyrobený ručně a z recyklovaného materiálu, má nadčasový design a každý kus je jedinečný. Koberec s názvem CYCLO získal r.2011 prestižní ocenění Red Dot Design Award v kategorii produktový design.

Tisíce nepotřebných duší z jízdních kol našly nové využití - recyklují se a vyrábí se z nich designové koberce CYCLO. "Tento robustní koberec má moderní design a je vhodný i pro venkovní použití. Každý vyrobený koberec v sobě ukrývá různorodé příběhy jízdních kol a jejich majitelů," říká marketingová manažerka společnosti Komfort v České republice Sylva Pivodová.

Koberec CYCLO je ručně vázaný a vyrábí se v Indii. Duše z jízdních kol jsou rozřezány na úzké pásy, které se posléze vplétají do tkané struktury. Duše se získávají od místních půjčoven nebo opraven jízdních kol. Koberec je označený štítkem, který informuje o tom, že tento recyklovaný výrobek splňuje kritéria ekologické odpovědnosti. Při výrobě nejsou používány chemické přípravky.

Originální design koberce CYCLO vytvořila belgická společnost Papilio. Specializovaný tým designérů navrhuje inovativní a moderní podlahové krytiny. Koberce značky Papilio se vyrábějí po celém světě.

Koberec CYCLO:
Rozměr: 160 x 230 cm
Cena: 4 499,- Kč
Typ: ručně vázaný
Země původu:Indie

Zdroj: http://www.zena-podnikatelka.cz/,www.branarecyklace.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí