zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Analytické nástroje IBM umožní monitorovat a zmírňovat dopad těžby ropy a plynu na životní prostředí

15.02.2012
Geologie
Analytické nástroje IBM umožní monitorovat a zmírňovat dopad těžby ropy a plynu na životní prostředí

Společnost IBM se bude v rámci globálního výzkumného projektu podílet na vývoji vůbec prvního integrovaného ekologického monitorovacího systému. Systém bude pomáhat ropným a plynárenským společnostem zmírňovat dopady jejich činnosti na životní prostředí.

Výzkumníci, vývojáři a další týmy z výzkumného střediska IBM Centre of Excellence for Oil and Gas v norském Stavangeru navázali spolupráci se společnostmi Statoil, Kongsberg Group a Det Norske Veritas. Jejím cílem je vývoj řešení kombinujícího průmyslové systémy s pokročilými technologiemi pro průběžnou analýzu, jež umožní monitorovat ekologické údaje v reálném čase a včas rozpoznávat a reagovat na nežádoucí provozní události.

Pokročilá technologie pro průběžnou analýzu dat vyvinutá divizí IBM Research bude měřit, zpracovávat a analyzovat velká množství fyzikálních, biologických a chemických dat zaznamenaných senzory a kamerami v okolí mořských těžebních plošin. S novým systémem tak bude výrazně snazší předvídat a rozpoznávat odchylky od normálu. Ve spojení s pokročilou modelovací technikou společnosti IBM bude systém kromě monitorování schopen rovněž předvídat a včas předcházet problémům. Společnost IBM navíc dodá také integrační informační technologii umožňující celopodnikový přístup, monitoring a analýzu operačních systémů mořských zařízení v reálném čase.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
2. 2019
19.2.2019 - Seminář, školení
Zlín
21
2. 2019
21.2.2019 - Seminář, školení
Olomouc
26
2. 2019
26.2.2019 - Seminář, školení
Hradec Králové
28
2. 2019
28.2.2019 - Seminář, školení
Praha
5
3. 2019
5.3.2019 - Seminář, školení
Praha, hotel Olympik
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí