zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tématem Priority je vodohospodářský trh

20.02.2012
Voda
Tématem Priority je vodohospodářský trh

Aktuální vydání časopisu Priorita přináší analýzu tuzemského vodohospodářského trhu. V ní mimo jiné stojí, že státní správa v oblasti vodního hospodářství je značně roztříštěná, což velmi ztěžuje efektivní výkon státní správy v tomto strategicky důležitém odvětví.

Analýza dále uvádí, že některé oblasti podnikání zůstávají bez potřebné regulace (například kvalita dodávek pitné vody či jiné aspekty provozních smluv) a v neposlední řadě chybí orgán, který by zastřešoval a řídil státní strategii celého vodárenského sektoru.

Za pozornost stojí i rozhovor o prioritní ose sedm OPŽP, která je zaměřena na podporu environmentálního vzdělávání a environmentální osvětu. Text přibližuje i chystanou a zřejmě poslední výzvu v této prioritní ose.

Dalším materiálem zaměřeným na přínos Operačního programu Životní prostředí je reportáž ze Záchranné stanice Pasička, která leží v malebné krajině Pardubicka. Stanice vznikla rekonstrukcí deset let opuštěného domu u Boru u Skutče. "V minulosti se na nás obracelo čím dál více lidí, kteří nalezli poraněná zvířata nebo opuštěná mláďata, chtěli je dát k nám, ale to nešlo, protože těch několik malých provizorních voliér na pronajatém pozemku nestačilo. Vybudováním záchranné stanice tyhle problémy odpadly," říká v reportáži zakladatel stanice Josef Cach.

Číslo 1/2012

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
MŽP ČR
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí