zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

22.02.2012
Obecné
Krátce - různé

Městská část Praha-Libuš si na týden od magistrátu vypůjčí elektromobil. Ve středu a ve čtvrtek navíc obyvatelům umožní jeho vyzkoušení. 22. února od 14 do 16 hodin bude prezentován v Písnici před základní školou L. Coňka a 23. února ve stejný čas před ZŠ Meteorologická v Libuši. Radnice využije elektromobil k zajištění každodenních činností odboru životního prostředí a dopravy a také provozu úřadu. Každá městská část má možnost rezervovat si automobil na jeden týden.

Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad již opět fungují, důvodem přerušení provozu byly extrémní mrazy. Lidé mohou navštívit stánky vždy ve středu a v sobotu, v úterý 21. února se navíc na náměstí konají masopustní hody. V sobotu po zimní přestávce začali prodávat i trhovci u Palackého mostu.

Radnice se rozhodla pokácet staré topoly v blízkosti metra Invalidovna. Podle ekologického posudku byly ve špatném stavu. Již na jaře se chystá městská část vysadit stromy nové, pokračovat ve výsadbě poté bude i na podzim.

Co dnes projedná vláda:
Dopracování metodiky pro využití metody EPC (Energy Performance Contracting - energetické služby se zárukou)
č.j. 97/12
Předkládá: ministr průmyslu a obchodu

Šestá hodnotící zpráva o plnění nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky za rok 2010
č.j. 131/12
Předkládá: ministr životního prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí