zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Interaktivní mapy útvarů povrchových a podzemních vod

28.02.2012
Voda
GIS - mapy
Interaktivní mapy útvarů povrchových a podzemních vod

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) zaktualizovala interaktivní mapy znázorňující útvary povrchových a podzemních vod v Evropě. Mapy obsahují souhrnnou statistiku na státní úrovni a na úrovni jednotlivých oblastí povodí. Data pochází z plánů oblastí povodí členských států reportovaných v rámci směrnice 2000/60/ES ustavující rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky (tzv. rámcová směrnice). V současnosti jsou dostupné výsledky z 22 členských států EU.

Novinkami jsou informace o stavu rybích populací a jiných faktorech, které spolu s informací o typu tlaků působících na vodní útvary slouží ke klasifikaci vodních útvarů. Informace týkající se vodních toků jsou zatím dostupné pouze pro 11 států (Rakousko, Bulharsko, Českou republiku, Německo, Řecko, Finsko, Francii, Nizozemí, Švédsko, Slovensko, Velkou Británii).

EEA dále zveřejnila:

  • nové mapové vrstvy znázorňující umístění vodoměrných stanic na evropských řekách
  • nový prohlížeč Floods Directive map viewer znázorňuje geografické správní jednotky a příslušné kompetentní orgány, které se zabývají implementací směrnice 2007/60/ES o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik (tzv. povodňové směrnice).
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí