zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Chebu zkušebně zavedou sběr separovaného odpadu do pytlů

14.03.2012
Odpady
V Chebu zkušebně zavedou sběr separovaného odpadu do pytlů

Chebská radnice letos zkušebně zavede na dvou místech sběr separovaného odpadu do pytlů. Chce tak zlepšit třídění odpadu ve čtvrtích s rodinnými domy. Letos také město vybuduje nový sběrný dvůr a chce vyzkoušet i podzemní kontejnery na odpad, řekl dnes novinářům místostarosta Tomáš Linda (ODS).

"Od května chceme vyzkoušet pilotní projekt třídění odpadu do pytlů v Hájích a ve čtvrti okolo divadla, kde převažují rodinné domy. V těchto místech mají lidé ke kontejnerům dál ve srovnání s obyvateli sídlišť," uvedl Linda.

Lidé v Hájích a okolo divadla dostanou od města balíčky s barevnými pytli a krabicemi a vysvětlení včetně termínů svozu. Podobně, jako je tomu v mnohých jiných zemích, ve stanovený den dají uzavřené pytle před dům, kde je sebere auto. Barevně odlišené pytle je možné třídit až v třídírně, proto město ušetří jak na nákladech na speciální svozová vozidla, tak díky separaci i na odměnách od firem, které tříděný odpad vykupují.
Zhruba v polovině roku by se měli lidé v Chebu dočkat sběrného dvora v areálu bývalé vodárny pod sídlištěm Skalka. Město na jeho vybudování získalo dotaci z ministerstva životního prostředí zhruba pět milionů korun, 2,5 milionu korun přidá ze svého. "Nyní budeme hledat formou elektronické aukce dodavatele," doplnil starosta Pavel Vanoušek (ČSSD).

V centru města by radnice chtěla, možná ještě letos, vyzkoušet podzemní kontejnery na odpad. V úzkých ulicích historického středu města by měly přispět k větší čistotě a nekazit vzhled.

Pavel Peňás

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí