zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Finanční podpora rozvoje elektromobility

23.03.2012
Ekologická auta
Finanční podpora rozvoje elektromobility

ČSOB Leasing umí nově financovat i skutečné elektrovozy, a to prostřednictvím leasingu a zákaznického úvěru. ČSOB Leasing např. aktuálně poskytl leasingové financování elektrovozu Ford Transit Connect.

Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými vozidly odlišné provozní a užitné parametry. Pořízení elektromobilu je specifické tím, že vstupní pořizovací cena je sice vyšší, než u obdobného modelu vozu na klasická paliva, ale provozní náklady v průběhu "života" jsou pak menší (cena elektrické energie na 1 km je v řádech nižší než cena pohonných hmot, odpadají náklady např. na výměnu oleje, dochází k menšímu opotřebení motorických částí vozidla apod.).

Životnost elektrobaterie je v průměru udávána pět let (závisí na způsobu a technice dobíjení), její výměna je pak možná formou technického zhodnocení vozidla, které lze zahrnout do budoucích leasingových splátek. Pořízení elektromobilu s pomocí financování (rozložení pořízení do splátek) na pět let je většinou z pohledu celkových nákladů (pořizovacích i provozních) zákazníka levnější než celkové náklady pořízení, provozování a údržby u klasického porovnatelného vozidla.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí