Nepořádek umocňovaly i pytle s komunálním odpadem a se zbytky jídla, jejichž obsah lákal zvláště bezdomovce. Dílo zkázy dovršili toulaví psi a kočky a..."> Kam nedohlédnou kamery - EnviWeb.cz Nepořádek umocňovaly i pytle s komunálním odpadem a se zbytky jídla, jejichž obsah lákal zvláště bezdomovce. Dílo zkázy dovršili toulaví psi a kočky a..."> Nepořádek umocňovaly i pytle s komunálním odpadem a se zbytky jídla, jejichž obsah lákal zvláště bezdomovce. Dílo zkázy dovršili toulaví psi a kočky a..."> Nepořádek umocňovaly i pytle s komunálním odpadem a se zbytky jídla, jejichž obsah lákal zvláště bezdomovce. Dílo zkázy dovršili toulaví psi a kočky a...">
zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam nedohlédnou kamery

04.04.2012
Odpady
Kam nedohlédnou kamery

Velký nepořádek u kontejnerů na odpad nebo jeho nesprávné třídění zkoušejí v Rumburku od loňského září >>léčit

Fotopast je sledovací zařízení, které funguje na principu digitálního fotoaparátu s nočním viděním, s reakcí na pohyb a teplotu. Obvykle slouží k ochraně soukromého majetku či mapování pohybu zvěře v revíru. Pracovníky odboru komunálních věcí MěÚ Rumburk k jejich nákupu inspirovala TV reportáž z Hradce Králové, kde fotopasti využívají od jara 2011.

ÚČINNÝ VÝCHOVNÝ PROSTŘEDEK

>>Stalo se "dobrým" zvykem mnoha občanů, i z jiných měst, že objemný odpad, jako nábytek, televize, či pneumatiky, odkládali místo do sběrného dvora u kontejnerů s tříděným odpadem,>Nepořádek umocňovaly i pytle s komunálním odpadem a se zbytky jídla, jejichž obsah lákal zvláště bezdomovce. Dílo zkázy dovršili toulaví psi a kočky a potkani.

úlovky>Výsledkem jsme byli překvapeni. Po několika zachycených hříšnících a poté, co se informace roznesla, v daných lokalitách citelně ubylo nepořádku.>Fotopasti jsou užitečné i pro rozkrývání drobné kriminality na území města. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale jsem přesvědčen, že slušný člověk se těchto opatření nemusí bát. Navíc zákon jednoznačně postihuje, kdo a jak může se zachyceným materiálem pracovat. Nikdo se tedy nemusí obávat jeho zneužití.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí