zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Trendem je sázka jen na přírodu

14.04.2012
Zdraví
Trendem je sázka jen na přírodu

Švédská kosmetická společnost Oriflame uvedla na trh novou řadu pleťové kosmetiky Ecobeauty, která představuje zásadní zlom v kosmetickém průmyslu.

Vedle toho, že obsahuje pouze přírodní složky, je její složení a výroba také etická a férová. Ecobeauty je tak první globální kosmetickou řadou, která získala certifikaci čtyř předních nezávislých organizací Fairtrade, Ecocert, Vegan Society a FSC, které prosazují myšlenku udržitelného rozvoje.

BEZ PARABENŮ A SYNTETIKY

Řada Ecobeauty představuje další významný milník v historii společnosti. Od svého vzniku v roce 1967 byla ochrana životního prostředí v Oriflamu jasnou prioritou, jako jedna z prvních kosmetických společností na světě začal Oriflame používat přírodní ingredience a dobrovolně se zavázal netestovat výrobky na zvířatech. Partnerství Ecobeauty s těmito organizacemi znamená konkrétně například garantovaný podíl 95 % a více přírodních ingrediencí z obnovitelných, udržitelných a dosledovatelných zdrojů. Nebo také receptury bez obsahu jakýchkoliv složek živočišného původu, parabenů, silikonu, minerálních olejů a syntetických vůní.

VLAJKOVÁ LOĎ

"Ecobeauty má v sortimentu výrobků Oriflame důležitou roli. Je naší vlajkovou lodí, a tak určuje směr, kterým se chceme do budoucna vydat. Velmi si vážíme spolupráce s nezávislými organizacemi, díky kterým můžeme s jistotou říci, že s naší kosmetikou bude krásná nejen pleť našich zákazníků, ale i celá planeta," říká Johan StÄühl, ředitel společnosti Oriflame Česká republika. V nabídce výrobků Ecobeauty jsou tři pleťové krémy, které zanechají pokožku svěží a příjemně hydratovanou: denní krém, noční a oční vyhlazující krém.

Velkou oblastí pro široké možnosti interiérové dekorace je také keramika, sklo, kov, proutí či další materiály, které tvoří obaly, květináče a truhlíky. Barvy, tvary a materiály můžeme vybírat podle toho, které se hodí ke květinám, do prostoru anebo takové, jež budou tvořit jedinečný a designový kousek v prostoru a působit jako zajímavý solitér. Velmi sympaticky a elegantně také na druhé straně působí stejnokroj, tedy jednodruhové rostliny ve stejných květináčích v několika kusech vedle sebe pravidelně rozmístěné. Květiny a jejich obaly promění každý wellness a spa interiér v oázu pohody a klidu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí