zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výrobce solárních panelů First Solar propustí 2000 zaměstnanců

19.04.2012
Solární energie
Výrobce solárních panelů First Solar propustí 2000 zaměstnanců

Největší americký výrobce solárních panelů First Solar Inc. propustí 2000 zaměstnanců, což odpovídá 30 procentům celkové pracovní síly společnosti, a uzavře závod v Německu. Důvodem je slábnoucí poptávka po solárních panelech, hlavně v Evropě, a silná konkurence z Číny, uvedla dnes společnost.

Nejvíce propuštěných bude z továrny ve Frankfurtu, kde firma loni zdvojnásobila počet zaměstnanců na více než 1200. First Solar rovněž ukončí část výroby v Malajsii. Propouštět bude i v dalších evropských zemích a USA.
Výrobcům solárních panelů ublížila ekonomická recese, příliv panelů z Číny a omezení pobídek pro solární elektrárny v Evropě. Německo, které je největším producentem elektřiny ze slunce, v únoru oznámilo, že sníží pobídky pro solární elektřinu o 30 procent.

First Solar se specializuje na solární články s tenkou vrstvou, které jsou levnější a méně výkonné než ty, které vyrábí konkurence. Firma loni vykázala ztrátu 39,5 milionu USD (744,2 milionu Kč). Akcie za posledních 12 měsíců klesly o téměř 85 procent, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí