zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpořit energeticky výjimečné stavby

26.04.2012
Ekologické stavění, bydlení
Podpořit energeticky výjimečné stavby

První ročník vyhlášené mezinárodní soutěže Building Efficiency Awards (BEFFA) je zaměřen na moderní stavební projekty s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou, které je možno přihlásit v první fázi do krajských kol do 30. června 2012. Odborným garantem BEFFA je Fakulta stavební ČVUT Praha, generálním partnerem pak skupina Saint-Gobain a její divize Isover, Rigips a Weber.

"Hlavním smyslem soutěže je snaha zviditelnit unikátní architektonické projekty a podpořit cíle evropské směrnice 20-20-20 o energetické náročnosti budov," řekl předseda poroty a zástupce odborného garanta soutěže Jiří Hirš. Energetická směrnice 20-20-20 představuje pro země EU závazek snížit do roku 2020 emise skleníkových plynů i celkovou spotřebu energie alespoň o 20 % a k tomuto datu dosáhnout alespoň 20% podílu energie dosažené z obnovitelných zdrojů.

Do soutěže BEFFA je možné přihlásit stavby zrealizované na území ČR a SR v době od 1. ledna 2010 do 30. června 2012. V prvním kole na regionální bázi se bude soutěžit v kategoriích rodinné a bytové domy, nebytové budovy či rekonstrukce (bytové i nebytové). Regionální vítězové postoupí do mezinárodního česko-slovenského kola, z něhož v listopadu vzejdou celkoví vítězové v každé kategorii. Finále se mohou zúčastnit ve zvláštní kategorii také studentské stavební projekty přihlášené do 30. června 2012 bez podmínky realizace. Kromě toho v něm budou hodnoceny dřevostavby jakékoliv kategorie z krajského kola.

Generální partner soutěže, skupina Saint-Gobain, do níž patří divize Isover, Rigiops a Weber, je zařazen mezi 100 největších světových korporací v 64 zemích světa. Působí v oblasti stavebnictví, kde navrhuje, vyrábí a dodává stavební materiály a inovativní řešení směřující ke komfortnímu bydlení. Ucelený koncept podnikání, určený pro novostavby i rekonstrukce, směřuje hlavně ke snižování jejich energetické náročnosti.

Více na www.beffa.eu.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí