zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 10 odstranila 14 tun odpadu z černých skládek

10.05.2012
Odpady
Urbánní ekologie
Praha 10 odstranila 14 tun odpadu z černých skládek

Praha 10 bojuje s černými skládkami. Za první čtvrtletí letošního roku dalo vedení radnice z území městské části odstranit na 74 skládek s celkem 14 tunami odpadu. ČTK o tom informoval mluvčí Prahy 10 Jan Charvát s tím, že ke zlepšení životního prostředí v lokalitě přispěli i sami rezidenti, kteří radnici na skládky upozornili.

Zástupci radnice od počátku roku provedli pravidelnou kontrolu 500 znečištěných míst, na která je často upozornili sami obyvatelé, a to pomocí multimediálních zpráv. "Nejčastěji je to formou MMS zpráv, kterými nás lidé upozorňují na inkriminovaná místa. Na základě jejich podnětů, jsme pak schopni rychle reagovat a zjednat nápravu," přibližuje zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák.

Od ledna do března podle něj obyvatelé Prahy 10 zaslali radnici na 50 podnětů, které upozorňovaly nejen na černé skládky, ale i na znečištění zdí, závady na komunikacích nebo na městském mobiliáři. Kromě městských pozemků kontrole podléhají i veřejně přístupná místa ve vlastnictví různých organizací či soukromých majitelů.
"V případě, že se zjistí na tomto pozemku skládka či jiné znečištění, snažíme se majitele kontaktovat a dohodnout se na nápravě, následně je mu zaslána výzva k zabezpečení úklidu a pravidelné údržbě," dodává Novák.

Kromě nelegálních skládek se městská část podle Charváta potýká i s nepořádnými majiteli psů. Jen v prvním kvartále letošního roku bylo z ulic a parků v Praze 10 odstraněno na 11 tun psích exkrementů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí