zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka českých festivalů: čisté areály pro návštěvníky a třídění odpadu

18.05.2012
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Nabídka českých festivalů: čisté areály pro návštěvníky a třídění odpadu

22 českých letních festivalů a akcí pod širým nebem se letos rozhodlo nabídnout svým návštěvníkům komfort v podobě čistých festivalových areálů a možnost třídění odpadů. Zapojují se totiž do pátého ročníku projektu ČISTÝ FESTIVAL, který zajišťuje nezisková obalová společnost EKO-KOM.

Za čtyři roky lidé vytřídili milión kelímků

Za čtyři roky trvání projektu ČISTÝ FESTIVAL se zhruba 60 000 návštěvníkům čistých festivalů povedlo vytřídit téměř 100 tun odpadu, v tom necelý 1 milión půllitrových plastových kelímků! "Díky obrovskému zájmu veřejnosti máme motivaci projekt Čistý festival rok od roku vylepšovat a rozvíjet. V letošním roce se festivaly dočkají speciálních košů na tříděný odpad, které označíme viditelnými vlajkami. Třídění odpadů tak budou mít návštěvníci letních akcí ještě jednodušší," uvedl ředitel komunikace společnosti EKO-KOM Lukáš Grolmus. Právě EKO-KOM je autorizovanou společností, která v České republice zajišťuje provoz systému třídění a recyklace odpadu. Českým hudebním akcím zapojeným do projektu ČISTÝ FESTIVAL uděluje stejnojmennou certifikaci za to, že se odpovědně starají o čistotu areálů a umožňují třídění odpadů.

Poprvé mohou lidé třídit odpady už o víkendu

Na jakých festivalech mohou návštěvníci třídit odpady? Již tento pátek a sobotu proběhne v Ústí nad Labem druhý ročník festivalu Milada fest, který zahajuje letošní akce, které se rozhodly nabídnout svým návštěvníkům areál bez nepořádku a možnost třídění odpadů. Na začátku června se do projektu Čistý festival zapojí například Ouvalskej bigbít, JamRock a Votvírák. Mezi 22 odpovědnými akcemi nechybí také Rock for People, Colours of Ostrava nebo Benátská noc. Internetové stránky projektu www.cistyfestival.cz a jeho facebookový profil se snaží lidi motivovat k tomu, aby navštěvovali právě ty akce, na kterých mají možnost třídit odpady a užít si čisté prostředí. Již od května zde mohou soutěžit o více než 200 vstupenek v hodnotě přes 100 tisíc korun právě na akce zapojené v projektu Čistý festival.
Muzikanti projekt vítají: Dan Bárta se stal tváří letošního ročníku

Po kapelách Vypsaná fiXa a Divokej Bill se do řady muzikantů podporujících projekt Čistý festival připojil také Dan Bárta. Ten se rozhodl stát tváří letošního pátého ročníku čistých festivalů a aktivně třídění odpadů propagovat. Své rozhodnutí komentuje následovně: "Třídění odpadu je prospěšná věc. Dneska si v podstatě už neumím představit Středoevropana, který by se rozhodl nepodporovat třídění odpadu. Jinak doma třídím, to je samosebou. Trochu zaostávám v papíru poslední dobou, přiznávám, ale jinak třídím. Dokonce suším pečivo a skořápky mámě pro slepice, to se u nás dělalo, co si na sebe pamatuju."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí