zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž VOLNÁ CESTA je vhodná i pro menší firmy

22.05.2012
Doprava
Soutěž VOLNÁ CESTA je vhodná i pro menší firmy

Ještě až do konce května mají firmy možnost přihlásit svoje projekty převádějící přepravu zboží ze silnice na železnici do 2. ročníku soutěže VOLNÁ CESTA. Soutěž společně organizují občanské sdružení Dopravní federace a Ministerstvo dopravy s cílem ocenit a propagovat projekty přispívající k většímu využití železniční nákladní dopravy na úkor silniční ,a napomáhající tak ke snížení negativních dopadů nákladní dopravy na zdraví obyvatel, přírodu a bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Do letošního ročníku soutěže mohou být přihlášeny projekty realizované v minulých pěti letech, tj. spuštěné v období od 1.1.2007 do 31.12.2011, a doposud fungující.

V loňském 1. ročníku soutěže zvítězil projekt kontinentální linky Lovosice-Hamburg průkopníka kombinované dopravy u nás, firmy Bohemiakombi. Kritéria soutěže však dávají šanci na ocenění i menším projektům. Loni tak odborná porota ocenila u projektu firmy Schenker na 2. místě celkového pořadí fakt, že došlo ke stavbě nové vlečky a realizaci přeprav po železnici na extrémně krátkou vzdálenost Vamberk-Pardubice uceleným vlakem v každodenním provozu. Projekt Schenkeru navíc obdržel také zvláštní cenu ministra životního prostředí. Na 3. místě se umístil projekt firmy Omega Servis Holding, díky němuž došlo k převedení přepravy nebezpečného nákladu - koncentrovaného peroxidu vodíku - ze silniční na mnohem bezpečnější železniční nákladní dopravu.


Soutěž VOLNÁ CESTA

Přihlášky do soutěže lze zasílat na email: soutez@volnacesta.cz, a to do 31. května 2012.

Informace o soutěžních projektech a aktuálním průběhu soutěže i přihlášky do soutěže jsou na adrese http://www.volnacesta.cz.

Vyhlášení vítězů a předání ocenění se uskuteční na tiskové konferenci ministra dopravy v rámci Evropského týdne mobility, tedy mezi 16. a 22. zářím 2012.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí