zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kolem zámku Kozel na Plzeňsku vede nová naučná stezka

10.06.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Kolem zámku Kozel na Plzeňsku vede nová naučná stezka

Do lesů v okolí oblíbeného zámku Kozel nedaleko Šťáhlav na Plzeňsku zavede turisty asi dvoukilometrová nová naučná stezka. Návštěvníky seznamuje formou textu, kvízů a dotazů s místními lesy, stromy, rostlinami a živočichy. Jako bonus v ní zájemci najdou informace o lesních strašidlech a skřítcích, sdělil dnes ČTK Zdeněk Boublík ze společnosti Lesy ČR, která stezku za zhruba 400.000 korun zřídila.

Trasa, která má zatraktivnit oblíbená výletní místa a přispět k rozvoji turistického ruchu, vede místy po cestách s nově upraveným povrchem. Nabízí několik odpočinkových míst, zastřešené posezení, sedm informačních tabulí a opravené lávky přes potoky. V klidu se dá projít za hodinu.

"V průběhu putování si lidé mohou ověřit či doplnit své znalosti v rozpoznávání jednotlivých druhů stromů, zvířat, ptactva a rostlin. Dozvědí se rovněž zajímavosti o funkcích lesa i o podmínkách, které stromy ke svému životu v jednotlivých lokalitách potřebují," uvedl Boublík. Většina příběhů o lesních strašidlech a skřítcích má svůj původ v tradovaných legendách a pověstech.

Lesy ČR v okolí zámku Kozel ročně nově zalesní přibližně 210 hektarů lesa, v oblasti firma spravuje lesy o rozloze více než 18.000 hektarů. Státní zámek Kozel patří k oblíbeným turistickým lokalitám na Plzeňsku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí