zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hybridy s nejlepším zrychlením

23.06.2012
Ekologická auta
Hybridy s nejlepším zrychlením

Největší přínos hybridů spočívá ve schopnosti skladovat energii vznikající při brždění do akumulátorů. Uchovaná energie následně pohání elektromotor, který pomáhá spalovacímu motoru, nebo může auto pohánět zcela sám. Snižuje se tak spotřeba vozu a jeho ekologická zátěž. Zároveň se ale díky spolupráci dvou motorů mohou hybridy chlubit skvělou dynamikou. A o tu jde v dnešním žebříčku.

Přinášíme přehled nejživějších hybridů aktuálně nabízených na českém trhu. HN žebříček vytvářejí ve spolupráci s denně aktualizovanými databázemi internetového portálu www.vybermiauto.cz.

Aut s hybridní technologií na českém trhu v poslední době přibývá a výrazně se rozšiřuje okruh jejich potenciálních uživatelů.

Například Toyota se díky malému Yarisu HSD snaží přiblížit vozy kombinující klasický spalovací motor a elektromotor širším vrstvám - prodává ho s bohatou výbavou od 359 900 korun, tedy za cenu dobře vybavených naftových verzí malých aut. Citroën a Peugeot začaly v Česku prodávat hybridy kombinující elektromotor s naftovým motorem - v rámci modelů DS5, 3008 a 508 RXH.

AUTOR: Ondřej Běhal
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí