zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čtyřčlánková tramvaj Škoda ForCity byla převezena do hlavního města Lotyšska

24.06.2012
Doprava
Čtyřčlánková tramvaj Škoda ForCity byla převezena do hlavního města Lotyšska

První čtyřčlánková tramvaj Škoda ForCity byla převezena do hlavního města Lotyšska. Čtyřicetimetrové vozidlo je vůbec nejdelší tramvají, kterou Škoda Transportation vyrobila. Plzeňská společnost už do Rigy dodala dvacet tříčlánkových tramvají ForCity. Letos Škoda Transportation dodá do Lotyšska pět dalších souprav.

Velkokapacitní verze ForCity je čtyřčlánková, měří přes čtyřicet metrů a najednou může svézt více než 430 cestujících. Dodávka šesti nových vozidel do Rigy navazuje na kontrakt, který se uskutečnil v letech 2010 a 2011. Škoda Transportation tehdy postupně dodala do hlavního města Lotyšska dvacet tříčlánkových tramvají ForCity.

Délce tramvaje museli technici Škody Transportation přizpůsobit také testování. "Ve zkušební hale stála tramvaj rozdělena na dvou kolejích. Poslední článek byl připojen kabely, takže se vozidlo chovalo jako jedna souprava a pracovníci mohli provést většinu naplánovaných zkoušek," říká manažer projektu Petr Gregořica ze Škody Transportation. Vzhledem k tomu, že testování v plzeňském areálu Škody Transportation bylo velmi rozsáhlé, čekají čtyřčlánkovou ForCity v Rize už pouze některé bezpečnostní zkoušky a povinné ověřovací jízdy. Poprvé by tak mohla vyjet s cestujícími již začátkem července.

Vozidla ForCity určená pro Rigu také musejí vydržet extrémní klimatické podmínky. Zákazník totiž chce mít vozidla ForCity na kolejích i ve čtyřicetistupňových mrazech, které občas v Lotyšsku panují

ZDROJ:ŠKODA Transportation

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí