zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nymburk rozšíří separační dvůr a umístí kontejnery pod zem

09.07.2012
Odpady
Urbánní ekologie
Nymburk rozšíří separační dvůr a umístí kontejnery pod zem

Nymburk upraví a rozšíří jediný městský separační dvůr na odpad o 1000 metrů čtverečních. Za půlmilionovou dotaci od Středočeského kraje zde také přibudou kontejnery na tříděný odpad i manipulační rampy. Pod zem také nově z ulic města zmizí stání tříděného odpadu. Zda podzemní úložiště bude v centru nebo na sídlišti, zatím vedení města jedná.

Zakázka na rozšíření dvora je za cenu přibližně poloviční, než byla výše dotace od kraje, informovala mluvčí města Markéta Tomčíková. Vedení Nymburka tak nyní hodlá projekt doplnit o plochy na odkládání velkokapacitních van pro rozměrný odpad.

Rozšíření centrálního nymburského sběrného dvora umožní podle vedení radnice kontinuální ukládání odpadů z ramp, a zvýší se tak komfort pro obyvatele. Dvůr služby poskytuje obyvatelům města zdarma a je v provozu každou sobotu. Zpoplatněna je pouze stavební suť.

Rada města se v minulých dnech také zabývala umístěním kontejnerů na plasty, sklo a papír pod zem. Náklady na jedno stanoviště se čtyřmi nádobami jsou podle Tomčíkové 1,5 milionu korun, město proto podalo žádost o dotaci z Operačního programu životní prostředí. Není zatím jasné, kde by se mělo podzemní úložiště vybudovat. Tři místa jsou zatím vytipována v historickém centru města, dvě na sídlišti. Právě sídliště by podle místostarosty Pavla Fojtíka bylo pro podzemní řešení vhodné, nádoby mají mít větší kapacitu.

Město se dlouhodobě potýká s přetěžováním některých kontejnerových stání ze strany soukromníků, kteří si tím údajně řeší své odpadové hospodářství. Podle starosty Miloše Petery (ČSSD) se jedná hlavně o místa mimo bytovou zástavbu a nepomáhají ani občasné pokuty ani kamerový systém monitorující město.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí