zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobíjecí stanice pro elektromobily

26.07.2012
Ekologická auta
Dobíjecí stanice pro elektromobily

Společnost TNT Express v květnu otevřela svoji první dobíjecí stanici pro elektromobily, která bude přístupná i pro veřejnost. Nově si tak mohou elektromobilisté dobít své vozy také před sídlem společnosti v Chřášťanech u Prahy. Podpora elektromobility je jedním z klíčových pilířů CSR strategie této firmy. "Jakožto přepravní společnost nemůžeme ignorovat dopady našich aktivit na životní prostředí. Uvědomujeme si, že právě automobilová a letecká doprava je značným zdrojem emisí CO2 a dalších škodlivých látek. Jedním z řešení tohoto problému je tak využití elektřiny k pohonu našich vozidel," vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel společnosti TNT Express.

V Česku se TNT Express domluvila na spolupráci se Skupinou ČEZ v rámci programu Future Motion. Cílem tohoto projektu je dostat v průběhu let 2011 a 2012 do ulic na 70 elektromobilů a otestovat je v reálném provozu. "Elektromobily se mohou masově používat, jen pokud je k dispozici dostatečně hustá a dobře fungující síť dobíjecích míst, proto každá nově otevřená dobíjející stanice přispěje k rozšiřování využívání elektromobilů v běžném životě lidí, nejen firem," komentuje situaci na trhu s elektromobily Miloš Malaník.

V holandské společnosti TNT Express byla už před nějakou dobou přijata konkrétní korporátní strategie přístupu k životnímu prostředí v rámci programu Planet Me. Ambicí firmy je do roku 2020 snížit index CO2 v porovnání s rokem 2007 o 40 %. Téměř 52 % emisí TNT souvisí s vozovým parkem, 43 % s leteckou přepravou, 5 % je vázáno na budovy. "Proto se v TNT Express celosvětově snažíme především o proměnu vozového parku. První elektromobily získala společnost pro pobočku ve Spojeném království už v roce 2007," dodává Miloš Malaník.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí