zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky z Centra pasivního domu

21.07.2012
Ekologické stavění, bydlení
Novinky z Centra pasivního domu

Za měsíc červenec...

LETNÍ HIT: Mobilní pasivní dům za 1 Kč. Přijďte se na něj podívat!

Vychutnejte si jedno letní odpoledne v mobilním pasivním domě. A když budete chtít, na podzim už může být celý jen a jen váš. Tento domek se totiž bude dražit v září na AUKRO.cz. A začínáme na pouhé koruně!
Celý článek...

Iniciativa Šance pro budovy hledá spolupracovníky

Iniciativa Šance pro budovy v současnosti hledá dva nové spolupracovníky, kteří by se účastnili jejích aktivit při podpoře rozšiřování energeticky úsporného stavitelství v České republice.
Celý článek...

Nové termíny kurzu Navrhování pasivních domů na podzim 2012

Centrum pasivního domu pokračuje dál v pořádání desetidenního kurzu Navrhování pasivních domů i v druhé polovině roku 2012 a vypisuje nové termíny pro jednotlivé semináře v Brně a Praze. Tak neváhejte a naučte se navrhovat pasivní domy!
Celý článek...

První pasivní pečovatelský dům ve Velké Británii

V městě Brackey v anglickém hrabství Northamptonshire vznikl první britský pasivní pečovatelský dům. Jedná se navíc prozatím o největší pasivní dům, který byl v Británii realizovaný.
Celý článek...

Anketa s uživateli pasivních domů

Časopis Energeticky soběstačné budovy na začátku letošního roku uspořádal anketu mezi majiteli pasivních domů. Níže uvedené odpovědi možná mohou působit až příliš pozitivně, ale redakce na všechny respondenty naléhala, aby byli co nejobjektivnější a pokud možno kritičtí.
Celý článek...

MŽP připravuje pokračování programu Zelená úsporám pro rok 2013

Na workshopu sdružení CERPAD to řekl Pavel Nejedlý ze Státního fondu životního prostředí ČR. Program by měl být financován z příjmu z obchodu s emisními povolenkami. Tvůrci programu předpokládají, že by na energetická opatření mohlo být určeno 25 až 55 mld. korun informuje portál TZB-info.
Celý článek...

Nová "Zelená úsporám" může přinést 1% růst HDP

Jak vyplývá z makroekonomické analýzy, dobře nastavený program na podporu energeticky úsporných budov může oproti běžným rozpočtovým výdajům znásobit ekonomický růst Česka až šestkrát. Program může naší ekonomice přinést 1% růst HDP. Rozhodnutí má v rukou vláda píše magazín Stavitel.
Celý článek...

Nabídka vystavovatelům - PASIVNÍ DOMY 2012

Nabízíte výrobky a služby vhodné pro pasivní domy? Využijte příležitosti prezentovat se na veletrhu PASIVNÍ DOMY 2012 se bude konat 25. - 26. října 2012 v Brně a bude probíhat současně s 8. ročníkem konference PASIVNÍ DOMY 2012.
Celý článek...

Speciální sleva na katalog Energeticky úsporné domy

Nestihli jste si ještě koupit katalog Energeticky úsporné domy, nebo vám přišel příliš drahý? Nyní máte možnost si ho pořídit v našem e-shopu za speciální cenu! Místo 119 Kč tak zaplatíte i s poštovným jen 97 Kč. Čtěte dále, jak na to.
Celý článek...

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí