zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktualizace systému REACH-IT

24.07.2012
Chemické látky
Aktualizace systému REACH-IT

Evropská chemická agentura (ECHA) 11. července 2012 zahájila provoz plánované nové verze systému REACH-IT. Počínaje tímto datem bude ECHA akceptovat pouze dokumentace vytvořené ve verzi IUCLID 5.4.

Nová verze REACH-IT bude akceptovat a zpracovávat dokumentace vytvořené v IUCLID 5.4, který je dostupný již od počátku června 2012.

Od 11. července 2012 budou akceptovány pouze dokumentace připravené v IUCLID 5.4. Tyto změny se netýkají dokumentací vytvořených bez IUCLID (jako např. online dotazy).

Současně se spuštěním nové verze REACH-IT byly na internetových stránkách ECHA aktualizovány a zveřejněny manuály pro vytváření, kontrolu a předkládání dokumentací v IUCLID s použitím REACH-IT (např. Příručky pro předkládání údajů a Příručky pro průmyslového uživatele REACH-IT). V brzké době budou aktualizovány další důležité manuály týkající se šíření informací a požadavků ohledně důvěrnosti údajů (Příručky pro předkládání údajů 15 a 16).

Od roku 2009 jsou k dispozici zásuvné moduly IUCLID, které pomáhají žadatelům o registraci při přípravě dokumentací ve smyslu nařízení REACH (např. moduly pro kontrolu technické úplnosti, zveřejňování, výpočet poplatků a vytvoření zprávy o chemické bezpečnosti).

Na internetových stránkách ECHA jsou nyní dostupné aktualizované verze zásuvných modulů. ECHA vyzývá společnosti, aby s pomocí modulů prováděly kontrolu dokumentací v IUCLID vždy před jejich předložením prostřednictvím REACH-IT.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí