zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Ganz-Skoda Electric předala první soupravy metra budapešťskému dopravnímu podniku

25.07.2012
Doprava
Urbánní ekologie
Společnost Ganz-Skoda Electric předala první soupravy metra budapešťskému dopravnímu podniku

Maďarská dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, Ganz-Skoda Electric, předala budapešťskému dopravnímu podniku první soupravu metra určenou pro místní trasy M2 a M4. Soupravy jsou vyráběné ve spolupráci s firmou Alstom Transport a do maďarského hlavního města jich bude postupně dodáno celkem 37. Celková hodnota kontraktu dosahuje výše téměř 700 mil. CZK.

V Budapešti byla předána první, z celkem 37 souprav metra, kterou vyrobilo konsorcium firem Alstom Transport a Ganz-Skoda Electric. Maďarská 100% dceřiná společnost Škody Transportation do všech vozů dodává kompletní trakční výzbroje (trakční motory, měniče, brzdové odporníky atd.). "Musím ocenit naprosto profesionální spolupráci mezi naší firmou a společností Alstom Transport, přestože se jedná o tak komplexní projekt, při kterém ne vše jde vždy hladce. Tento projekt byl nesmírně náročný na koordinaci nejen jednotlivých dodavatelů, tak i vzhledem k tomu, že výroba a testy probíhaly v v Maďarsku, Francii, Polsku, ale i České republice," říká Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Tranportation a generální ředitel Ganz-Škoda Eletrict.

Nové soupravy metra budou operovat na budapešťských linkách M2 (10 km, 11 stanic) a M4 (6,7 km, 10 stanic). "Dnes předáváme první soupravu na trasu M2 a od září budeme Dopravnímu podniku v Budapešťi předávat tři vozy měsíčně," dodává Zdeněk Majer. Na trase M2 bude v provozu celkem 22 souprav a kompletně budou dodány začátkem roku 2013. Pro linku M4 bude dodáno celkem 15 souprav, které začne Ganz-Škoda Electric společně s Alstom Transport předávat příští rok na konci léta.

Zakázka zahrnuje také servis a údržbu všech vozů metra. Společnost Ganz-Skoda Electric bude zajišťovat kompletní garanční servis a údržbu trakční a elektrické výzbroje.

Maďarsko se v posledních letech stalo pro společnost Škoda Transportation jedním z perspektivních trhů. Od roku 2007 společnost dokázala uspět v několika významných tendrech v Budapešti, Miskolci, Debrecínu nebo Szegedu. Celková hodnota uzavřených kontraktů dosahuje částky 3,5 miliardy korun.

ZDROJ: Škoda Transportation

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí