zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cheb začal využívat ke sledování černých skládek fotopasti

02.08.2012
Odpady
Cheb začal využívat ke sledování černých skládek fotopasti

Chebská radnice začala využívat takzvané fotopasti. Automatické zařízení sleduje a odesílá fotografie z míst, které chce město hlídat, ale nemůže na jejich ostrahu vyčlenit strážníky. V prvé řadě budou fotopasti hlídat černé skládky, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS). Fotopasti ale mohou pomoci i proti vandalismu.

"První toto zařízení je už nainstalované na tajném místě, poblíž jedné z černých skládek," uvedl Linda. Právě černé skládky jsou dlouhodobým problémem města, na který uvolňuje ročně zhruba tři miliony korun. Snímky z fotopastí se automaticky odesílají mobilní sítí na odbor životního prostředí radnice.

Skládky vznikají v Chebu a jeho okolí například na sídlišti Skalka, na cestě na Pomezí nad Ohří, u bývalé signálky u státní hranice, ale i v příkopech podél výpadových silnic z města. "A to přesto, že lidé mají možnost zdarma odevzdat odpad do sběrného dvora," dodal Linda.

Fotopasti by rádi využili i v Aši ke hlídání černých skládek nebo monitorování míst, kde dochází k vandalismu. "Pokud se nám podaří získat dotaci z programu prevence kriminality, chceme je pořídit," řekl ČTK mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí