zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brněnský GEOtest v Bosně a Hercegovině

14.08.2012
Odpady
Geologie
Hydrogeologie
Brněnský GEOtest v Bosně a Hercegovině

Název projektu: Zlepšení odpadového hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj

Identifikační číslo: CzDA-BA-2011-11-14050

Sektor: zásobování vodou a sanitace

Místo realizace: municipality Doboj a Maglaj

Doba realizace:
2011 - 2013

Realizátor: GEOtest, a.s.

Celkový rozpočet: 18 000 000,- Kč

Rozpočet 2011: 6 000 000,- Kč

Předpokládaný projekt se zaměřuje na systém řízení odvozu odpadu. Jeho realizace by podstatným způsobem zlepšila kvalitu života cca 100 000 obyvatel obou obcí. Odpadové hospodářství patří mezi prioritní oblast rozvoje BaH na státní i entitní úrovni, což se odráží i ve skutečnosti, že figuruje mezi prioritami programů EU.

Hlavním cílem projektu je zlepšit odpadové hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj. Tyto dvě municipality usilují o zapojení do programu Světové banky "Sanitary Regional Landfill" (SRL). Dalším cílem projektu je tedy vybrat vhodné místo pro tento program.

V roce 2011 proběhla první etapa realizace projektu, jejíž hlavní náplní byla technologická dodávka zařízení nezbytného pro úspěšný rozvoj odpadového hospodářství v dotčených regionech. V prvním roce realizace byl nastaven systém řízení a managementu projektu, který se osvědčil a proto bude aplikován i v nadcházejících letech.

V roce 2012 se pak projekt zaměří na vypracování studie potřebné k žádosti o půjčku u Světové banky, vytvoření potřebných politik nakládání s odpady a černými skládkami či zlepšení technické vybavenosti obou munic

ZDROJ: Česká rozvojová agentura

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí