zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP vyhlásilo soutěž o Cenu české krajiny

13.08.2012
Příroda
MŽP vyhlásilo soutěž o Cenu české krajiny

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo druhý ročník soutěže Cena české krajiny. Vítězný projekt národního kola bude nominován za Česko do mezinárodní soutěže Cena Rady Evropy za krajinu. Do soutěže mohou samosprávy, občanská sdružení i jednotlivci přihlásit projekty zaměřené na ochranu, tvorbu a správu krajiny, které byly dokončeny a veřejnosti zpřístupněny minimálně před třemi lety.

"Cílem soutěže je přispět k rozšiřování obecného povědomí o hodnotách krajiny pro každodenní život člověka, naznačit nutnost ochrany krajiny a jejího kulturního a přírodního dědictví a nezbytnost přijetí odpovědnosti za její udržitelné užívání na úrovni státní správy, samosprávy i jednotlivců," informoval o soutěži mluvčí ministerstva Matyáš Vitík.

Soutěžit mohou také vzdělávací nebo osvětové projekty zaměřené na odborný růst profesionálů, úředníků i veřejnosti v oblasti správy, plánování a užívání krajiny. Při posuzování bude porota přihlížet k přínosu projektů pro udržitelný územní rozvoj, jejich hodnotu z hlediska příkladu správné praxe pro ostatní, účast veřejnosti a zvyšování obecného povědomí o hodnotách krajiny.

Uzávěrka přihlášek je 27. září. Cena české krajiny bude vyhlášena a předána koncem roku 2012, aby mohl být její držitel nominován za Českou republiku do 31. prosince 2012 do evropského klání. Cena Rady Evropy pro krajinu pak bude vyhlášena na podzim roku 2013.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí