zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Oucmanicích staví dobrovolníci dětské hřiště z hlíny

18.08.2012
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické vzdělání a výchova
V Oucmanicích staví dobrovolníci dětské hřiště z hlíny

Na přelomu července a srpna i za nepříznivéhopočasí staví dobrovolníci v oucmanické pobočce Ekocentra PALETA dětské hřiště z hlíny v rámci projektu Letní škola s Amosem. První etapa stavby bude dokončena tuto sobotu odpoledne.

Smyslem celého projektu je formou zážitkových ekovýchovnýchvzdělávacíchprogramů přiblížit účastníkům ve věku od 15 let alternativy fungování v lidské společnosti. Mísí se zde témata jako přírodní zahrada, zemědělství, bydlení, alternativní ekologické systémy atp. Od 27. července do 5. srpna tak v rámci Letní školy s Amosem vznikáv areálu oucmanicképobočky ekocentraPALETA i přírodní dětské hřiště. "Jde o první etapu stavby, během níž dokončíme stavbu komplikovanélavičky s prolézačkou a s průhledydo krajiny z hlíny, pneumatik a dřevěných kůlů. V další etapěbudou vybudovány kameniště, tunel a například i kopec s nášlapnými kameny," vysvětlil lektor a stavitel v jedné osobě, Mgr. Miroslav Míkovec.Součástí programu je například i každodenní péče o zvířata v areálu ekocentra, třídění odpadů a účastníci si pochutnají na vlastnoručně připravené stravě, převážně vegetariánské, pokud možno z místní produkce.

Přidanou hodnotou je i samotné místo konání akce. V prostorách Pobytového střediska ekologické výchovy Pardubického kraje mají účastníci možnost seznámit se i s ukázkami použití ekologicky šetrných technologií, jako jsou například sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, kořenová čistírna odpadních vod či prohlédnout si dvě muzejní expozice zaměřené na bydlení a zemědělství nebo siodpočinout v bylinkové zahrádce.

Projekt Letní škola s Amosem, na kterém Středisko ekologické výchovy AMOS, o. p. s. volně spolupracuje i s Hnutím Brontosaurus,je částečně financován grantemz rozpočtových prostředků Pardubického kraje v rámci programuVzdělávání, výchova a osvěta v oblasti životního prostředí v Pardubickém krajipro rok 2012.

Autor: Mgr. Blanka Krčmářová, email: blanka.krcmarova@paleta.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí