zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dlaždice a obklady: sektor plný ekologických inovací

24.08.2012
Obecné
Dlaždice a obklady: sektor plný ekologických inovací

Dlaždice vyrobené ze starých televizních obrazovek až po ty co jsou schopné čistit ovzduší. "Green" revoluce prochází celým sektorem keramiky, který je pro Itálii jedním z klíčových. Dle asociace Confindustria Ceramica, zelené investice do keramického sektoru jsou aktuálně rovny 450 milionům euro, tj. 10 % z celkového ročního obratu italského keramického sektoru. Jedná se o finance, které jsou využity v oblasti technologických inovací a zlepšování výrobních procesů - od použitých základních ...

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 21.08.2012
  • Zdroj: GO GREEN

Dlaždice vyrobené ze starých televizních obrazovek až po ty co jsou schopné čistit ovzduší. "Green" revoluce prochází celým sektorem keramiky, který je pro Itálii jedním z klíčových.

ilustrační obrázekDle asociace Confindustria Ceramica, zelené investice do keramického sektoru jsou aktuálně rovny 450 milionům euro, tj. 10 % z celkového ročního obratu italského keramického sektoru. Jedná se o finance, které jsou využity v oblasti technologických inovací a zlepšování výrobních procesů - od použitých základních surovin až po racionalizaci odpadů z výrobních závodů.

V Itálii je aktuálně 21 výrobních společností, které jsou certifikovány ISO 14001, dalších 12 pak vlastní Emas a 29 z nich také Ecolabel.

Zpracovala kancelář zahraniční sítě MPO v Miláně.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí