zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kvůli úniku kyseliny evakuovali hasiči na Českolipsku 50 lidí

22.08.2012
Havárie
Kvůli úniku kyseliny evakuovali hasiči na Českolipsku 50 lidí

V průmyslovém areálu ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku likvidovali dnes odpoledne hasiči únik zhruba 200 litrů směsi kyselin sírové a chlorovodíkové. Preventivně evakuovali 50 zaměstnanců sousední firmy zabývající se zpracováním vyřazených elektrických spotřebičů. Město nebezpečné plyny a páry nezasáhly, zraněn nikdo nebyl, řekl dnes ČTK Daniel Mlčoch z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Podle mluvčí českolipské policie Ivany Balákové prováděla specializovaná firma v areálu v ulici Pod Vinicí úklid. Při manipulaci se sudy se jeden z nich prorazil a celý obsah se vylil na betonovou plochu. "Pracovníci okamžitě směs zasypali sorbentem a přivolali hasiče," řekla ČTK Baláková. Policie podle ní zjišťuje příčiny a následky události a teprve pak rozhodne, zda bude někdo obviněn.

Podle Mlčocha museli hasiči prostor uzavřít. "Vzhledem k možnosti úniku nebezpečných plynů a par jsme zkrápěli místo zásahu vodní mlhou a prostřednictvím operačního střediska vyrozuměli pracovníky životního prostředí a starostku obce," řekl mluvčí hasičů. Na místě zasahovalo pět profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů v ochranných protichemických oděvech. "Zásah byl ukončen v 16:00," dodal Mlčoch.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí